Fugasoft - informační systémy a informační technologie.

Aktuality

Dodáváme PC LYNX včetně kompletů pro EET:

Více...


V březnu slavíme

28. výročí

založení naší firmy

FUGASOFT,

spol. s r.o.

Přejděte na
Windows 10

Zejména jestliže ještě používáte Windows XP?: zavolejte 602457682

Najdeme pro Vás řešení!!!

Nové ceny pro Kerio pod GFI unlimited:

Kerio na Linuxu:

Kerio Control Software Appliance: Více...

Intel® Core i7™,
Intel® Core i5™,
Intel® Core i3™:
nejnovější procesory a chipsety Intelu®:

bezkonkurenční výkon : Ceník i3, i5, i7 najdete na uvedeném odkazu nebo požádejte o podporu na našich kontaktech: Více...

Hlasem ovládají
základní technické
funkce budovy:

Program MyVoice s vizualizačním a řídícím systémem Promotic slouží k ovládání základních provozně-technických funkcí obytných budov lidským hlasem. Více...

MyVoice ve španělštině:
nový pohled na možnosti využití programu MyVoice !!!

Ve spolupráci se španělským zájemcem o program MyVoice jsme připravili španělskou verzi programu, jejíž video ukázku můžete spustit v časti MyVoice - video ukázky. Více...

O programu MyVoice

Program MyVoice byl vyvinut s cílem pomoci zejména handicapovaným lidem v přístupu k počítačové technice a k informačním technologiím. Umožňuje totiž:

  • ovládat počítač a na něm nainstalované programy výhradně pomocí hlasových povelů. Těmito povely lze uskutečnit tytéž akce, k jejichž provedení by jinak byla nutná klávesnice a myš.
  • diktovat text po jednotlivých písmenkách či předem připravených celých slovech nebo frázích. (Diktování po slovech je ovšem omezeno jen na omezený okruh slov a vyžaduje pečlivou výslovnost. Pro tento účel je připraven malý slovník 10 000 nejčastějších českých slov.) Další slova či fráze si uživatel může do slovníku programu přidat podle vlastní potřeby.
  • zadávat nové hlasové povely, upravovat ty stávající nebo tvořit celé nové skupiny příkazů pro ovládání jakékoli aplikace běžící pod systémy Windows 2000, XP nebo novějšími.

Program umožňuje hlasové ovládání počítače všem osobám, které jsou schopny dobře vyslovovat krátké české povely a zároveň očima sledovat dění na obrazovce počítače.

Program MyVoice při práci

Díky programu MyVoice je možné hlasem ovládat jakýkoliv program určený pro operační systém MS Windows (od verze 2000 výše). Videoukázky dokumentující možnosti práce s programem MyVoice najdete na stránce Videoukázky.

Důležité rysy programu MyVoice

Program je schopen okamžitě rozpoznávat hlasové povely od libovolné osoby, nevyžaduje tedy, aby tato osoba předem cokoliv namluvila. Program je již od dodavatele vybaven několika stovkami základních povelů, které jsou rozděleny do skupin, např. povely pro diktování (po jednotlivých hláskách), pro ovládání myši, pro textový editor Word, atd. Uživatel má možnost přidávat si své vlastní povely či modifikovat stávající, čímž si může usnadnit práci se svým oblíbeným programem. Uživatel si může, zejména pro účely diktování, sestavit seznam nejčastěji používaných slov nebo frází či krátkých vět, které pak může vkládat jediným hlasovým povelem. Tvořením vlastních povelů lze postupně rozšiřovat možnosti hlasového ovládání na nově instalované programy i hardwarové komponenty.

Hlavní okno programu MyVoice

Pomocí programu MyVoice můžete mimo jiné:

  • Hlasem spouštět libovolné programy, ať jsou umístěny na ploše, v Nabídce Start nebo kdekoliv na disku počítače.
  • Hlasem nadiktovat textový dokument (např. v programu Word nebo Poznámkový blok), přičemž diktování se provádí po písmenech, případně po celých slovech nebo frázích (pokud je má uživatel předem připravené).
  • Hlasem ovládat elektronickou poštu, tj. přijímat i odesílat dopisy.
  • Hlasem ovládat internetový prohlížeč, tj. navštěvovat webové stránky na celém světě, pohybovat se po odkazech, vyplňovat formuláře na Webu, listovat v elektronickém tisku, atd.
  • Hlasem spouštět a ovládat programy určené pro zábavu i pro vážnou práci, např. hry, programy pro kreslení, prohlížeče obrázků a videonahrávek, přehrávače hudby, apod.
  • Hlasem řídit televizi i rádio, pokud je v počítači nainstalována karta pro příjem televize a rádia.
  • Hlasem vytočit telefonní číslo a vést telefonní hovor, pokud je k počítači připojen speciální modem...

Minimální systémové požadavky

Procesor : Intel kompatibilní (o frekvenci > 1 GHz pro ovládání náročnějších aplikací)
Operační paměť : 128 MB a více, pro Windows XP doporučujeme 512 MB
Místo na disku : nejméně 10 MB volného místa
Operační systém : Windows 2000 nebo Windows XP, Vista (viz dotazy)!!!, Windows 7
Zvuková karta : kvalitní 16 a více bitová (neměla by být integrována na základní desce)
doporučujeme i-tec USB Stereo HEADSET HS-741, obsahující zvukovou kartu
Mikrofon : vyšší kvality, doporučujeme náhlavní typ USB se sluchátky a mikrofonem ( i-tec USB Stereo HEADSET HS-741), krajně nevhodný je naopak tzv. tyčkový typ


© 2005-18 Fugasoft, spol. s r.o. - všechna práva vyhrazena, Aktualizace: 28/11/2018

Nahoru